Jak ?y? W Necie?

Teste agora Após 7 dias, será cobrado valor integral. Cancele quando quiser.

Sinopse

...czyli podcast z WordPressem zwi?zany! Przy mikrofonie Kasia Aleszczyk

Episódios

 • [JZN 31] Jak przenieść firmę do Internetu

  [JZN 31] Jak przenieść firmę do Internetu

  22/10/2019 Duração: 41min

  Masz już swoją firmę, działającą offline i z powodzeniem ją prowadzisz? A może to rodzinny biznes przekazywany z pokolenia na pokolenie? Albo chcesz po prostu, by Twoja firma jakkolwiek zaczęła być obecna w Internecie? Dziś o trzech miejscach, od których każdy, kto przenosi swój biznes do świata online, koniecznie musi pamiętać. Zapraszam.

 • [JZN 30] 7 najbardziej zaskakujących sytuacji w naszych zleceniach

  [JZN 30] 7 najbardziej zaskakujących sytuacji w naszych zleceniach

  17/10/2019 Duração: 44min

  Możesz posłuchać tego odcinka i pomyśleć, że jednak słabo prowadzimy ten nasz biznes, skoro takie przygody się nam przytrafiły. Możesz również z każdej z tych sytuacji wyciągnąć coś dla siebie. Zwłaszcza, że dzielę się również tym, jak w konkretnych sytuacjach poradziliśmy sobie z trudnościami i wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość. Zaciekawieni? Zapraszam!

 • [JZN 29] 7 mitów na temat własnego biznesu

  [JZN 29] 7 mitów na temat własnego biznesu

  09/07/2019 Duração: 37min

  Marzysz o biznesie? Chcesz odejść i założyć własną firmę? Masz już dość pracy na etacie? Koniecznie posłuchaj! Rozprawiam się z 7 mitami dotyczącymi "pracy na swoim". Mitami, w które - jestem przekonana - wierzysz, podobnie jak większość ludzi, bez większej refleksji. Zapraszam.

 • [JZN 28] Jak ogarnąć własny webinar?

  [JZN 28] Jak ogarnąć własny webinar?

  02/07/2019 Duração: 36min

  Myślisz o własnych webinarch jako sposobie na promocję swoich usług lub własnej marki? A może po prostu chcesz dzielić się wiedzą? Ja w końcu do prowadzenia webianru dojrzałam i pierwszy już za mną! Dziś opowiadam o tym, jak możesz krok po kroku webinar zorganizować i przeprowadzić. Dzielę się też moimi sposobami na promocję oraz możliwością zarobienia podczas bezpłatnego webinaru. Zapraszam!

 • [JZN 27] Duży projekt w małej firmie - blaski i cienie

  [JZN 27] Duży projekt w małej firmie - blaski i cienie

  24/06/2019 Duração: 40min

  Prowadzisz firmę i chcesz ją rozwijać? Stale słyszysz, że masz planować, realizować i sprawdzać osiągnięcia? Że masz osiągać wciąż więcej i więcej? Czujesz się czasem jak przysłowiowy chomik w kołowrotku? Marzysz o większych i bardziej złożonych projektach? Dziś dzielę się naszym doświadczeniem realizacji pierwszego dużego zlecenia w naszej małej, rodzinnej firmie. Opowiadam o blaskach i cieniach, swoistym sukcesie i możliwościach rozwoju firmy, jak i błędach, które popełniliśmy. Bez ściemy. Ot tak, żebyś mógł/mogła wprowadzić moje wnioski w swoim biznesie.

 • [JZN26] Jak konferencje potrafią zmieniać biznes + zaproszenie

  [JZN26] Jak konferencje potrafią zmieniać biznes + zaproszenie

  27/05/2019 Duração: 34min

  Udział w konferencjach zawsze wiąże się z utratą czasu, dojazdami, szukaniem miejsc na parkingi, zostawianiem dzieci i rodziny w domu... Często brak czasu, dodatkowej energii czy środków powodują, że zostajemy w domu. Dziś kilka słów o tym, jak udział w konferencjach zmienił moje życie i nasz biznes. I zaproszenie na "Jak żyć w necie" - konferencję online. Link: http://wp10.pl/jzn

 • [JZN25] Jak znaleźć wykonawcę strony internetowej

  [JZN25] Jak znaleźć wykonawcę strony internetowej

  22/05/2019 Duração: 43min

  Z poszukiwaniem wykonawcy strony www jest często jak z szukaniem innych usługodawców. Nie raz, nie dwa można się sparzyć, czy nie do końca trafić z oczekiwaniami w jakość świadczonych usług, zanim trefi się na kogoś, kto nam odpowiada. Problem w tym, że strony internetowe tworzymy zdecydowanie rzadziej niż korzystamy z fryzjera lub wulkanizatora. Dziś kilka wskazówek o tym, gdzie polecam szukać takich wykonawców, na co zwracać uwagę decydując się na współpracę i czego unikać, by współpraca ta zakończyła się pomyślnie.

 • [JZN 24] Plusy i minusy WordPressa

  [JZN 24] Plusy i minusy WordPressa

  08/01/2019 Duração: 37min

  WordPress jest najczęściej wybieranym CMSem do tworzenia stron internetowych na świeci i jego popularność nie przestaje rosnąć. Czy to oznacza, że sam w sobie jest idealny? Czy może ma jakieś niedociągnięcia? Dziś przyjrzę się jego plusom i minusom.

 • [JZN23] WordPress 5.0 i Gutenberg - przygotuj się na zmiany!

  [JZN23] WordPress 5.0 i Gutenberg - przygotuj się na zmiany!

  30/10/2018 Duração: 44min

  Gutenberg to nowy edytor WordPressa, który zagości w każdym WP już od wersji WordPress 5.0. Czy warto się nim przejmować? Jakie sa jego plusy i minusy? Jak się na niego przygotować? Dziś kilka słów bardzo WordPressowo, właśnie o Gutenbergu. Zapraszam!

 • [JZN 22] Jak zacząć sprzedawać w necie

  [JZN 22] Jak zacząć sprzedawać w necie

  09/10/2018 Duração: 45min

  Chcesz zacząć sprzedawać online? Myślisz o tym, jak poszerzyć swoją ofertę? A może szukasz dodatkowych kanałów dotarcia do swoich Klientów? Dziś przedstawiam kwestie techniczne i trochę rozważań o tym, jak zacząć sprzedawać w sieci. Zapraszam!

 • [JZN 21] Jak zadbać o SEO i ułatwić sobie prowadzenie biznesu?

  [JZN 21] Jak zadbać o SEO i ułatwić sobie prowadzenie biznesu?

  02/10/2018 Duração: 56min

  Agnieszka Wojtas - dziewczyna, która odkryła, że SEO może pomóc w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu na tyle, że postanowiła sama radykalnie zmienić branżę. Dziś opowiada, w jaki sposób przeszła drogę od zarządcy nieruchomości do własnego biznesu online, w którym zarabia na SEO i edukuje o SEO. Posłuchaj!

 • [JZN 20] 7 mitów o WordPressie

  [JZN 20] 7 mitów o WordPressie

  18/09/2018 Duração: 31min

  O WordPressie wypowiadają się różni ludzie: ci, którzy z nim pracują i znają go od podszewki, ci, którzy korzystają z dobrodziejstw kokpitu i ci, którzy coś tam gdzieś o nim słyszeli, że istnieje, ale w sumie na oczy własne jeszcze go nie widzieli. Właśnie dlatego narosło wokół niego sporo mitów, a o 7 najczęściej spotykanych w różnych dyskusjach dziś opowiadam. Ciekawi? Zapraszam!

 • [JZN 19] Do czego służy mi WordPress?

  [JZN 19] Do czego służy mi WordPress?

  14/09/2018 Duração: 30min

  Ktoś policzył, że na WordPressie opartych jest już około 30% wszystkich stron w Internecie. Ja nie wyobrażam sobie działania online bez niego. Chcesz poznać różne jego zastosowania w naszej firmie? Posłuchaj!

 • [JZN 17] WordCamp 2018 czyli kilka słów o największej konferencji WordPressa w roku

  [JZN 17] WordCamp 2018 czyli kilka słów o największej konferencji WordPressa w roku

  26/07/2018 Duração: 41min

  Zachęcałam, by pojechać! Zapraszałam, by tam być! I ci, którzy byli, już wiedzą, że... Warto było! Dziś kilka słów o tym, jak ja widzę i przeżywam WordCamp - największą konferencję WordPressa w roku. Trochę też dzielę się tym, co sama z WordCampa wyniosłam. Zapraszam!

 • [JZN 16] Blog specjalistyczny - po co, na co i od czego zacząć

  [JZN 16] Blog specjalistyczny - po co, na co i od czego zacząć

  03/07/2018 Duração: 50min

  Wydaje się, że wszystko już zostało powiedziane. Wydaje się, że nic nowego pod słońcem. Wydaje się, że nie ma tematu, na który ktoś gdzieś nie udzieliłby wywiadu, czy i nie napisałby artykułu. Czy jest więc sens DZIŚ pisać blog specjalistyczny? Zastanawiasz się, co taki blog mógłby wnieść do twojego życia, czy życia firmy? Gdzieś w środku czujesz, że chcesz, ale wciąż odkładasz to na później? Jeśli odpowiadasz twierdząco - koniecznie posłuchaj!

 • [JZN 15] Czy warto zaczynać być w Internecie

  [JZN 15] Czy warto zaczynać być w Internecie

  26/06/2018 Duração: 45min

  Wprawdzie można by odpowiedzieć jednym słowem, ale nie o to przecież w podcaście chodzi. W dodatku – jeśli czytasz ten tekst – jestem przekonana, że w necie już jesteś. Ale może masz kogoś wśród znajomych, kto właśnie się zastanawia i może męczy cię pytaniami. To jak to jest? Warto w ogóle zaczynać być w necie, czy nie?

 • [JZN 14] Narzędzia ułatwiające życie w necie

  [JZN 14] Narzędzia ułatwiające życie w necie

  19/06/2018 Duração: 59min

  Życie w necie może być łatwiejsze lub trudniejsze, natomiast - jak w każdej firmie - wraz z rozrostem internetowych zasięgów wzrasta ilość pracy do wykonania, by je utrzymać i stale powiększać. Dlatego dziś odcinek o narzędziach, które mogą ci w tym procesie pomóc. Czasem trywialnych, czasem prozaicznych, ale zawsze takich, które pomogą ci optymalizować prace i odzyskać trochę czasu "dla siebie". Zapraszam!

 • [JZN 13] Jak zacząć uczyć się WordPressa

  [JZN 13] Jak zacząć uczyć się WordPressa

  13/06/2018 Duração: 36min

  Nauka WordPressa to nie zawsze taka prosta sprawa. Oczywiście zależy od tego, na jakim poziomie chcesz go obsługiwać, ale i tak trzeba i warto poświęcić temu nieco czasu. Czy lepiej uczyć się samodzielnie? Czy warto inwestować w pomoc kogoś odnośnie uczenia się WP? Posłuchaj, bo mam na ten temat całkiem osobiste i subiektywne zdanie :)

 • [JZN 12] Spotkajmy się!

  [JZN 12] Spotkajmy się!

  05/06/2018 Duração: 52min

  Czasem tak jest, że mijasz kogoś znanego i boisz się podejść. Czasem spotykasz kogoś na konferencji i wstydzisz się zagadać. Czasem... No własnie. Ile razy w życiu zdarzyło ci się zrobić ten krok w tył? Choć może nawet chciałaś/łeś, miałaś/łeś sprawę lub temat, ale... Pojawiło się jakieś "ALE". Dzisiejszy odcinek to trochę o tym, jak ja sobie radzę z moim "hamulcowym", trochę o tym, gdzie jeżdżę i sporo o tym, że jeśli gdzieś się miniemy - to z przyjemnością cię poznam! Zapraszam.

 • [JZN 11] Realizacja zleceń WordPressowych od kuchni

  [JZN 11] Realizacja zleceń WordPressowych od kuchni

  29/05/2018 Duração: 01h17min

  Realizacja zleceń w WordPressie wydaje się być łatwym kawałkiem chleba. Pozyskujesz zlecenie, wykonujesz stronę internetową, ktoś płaci ci za usługę i gotowe. Wydaje się, że im lepiej znasz WordPressa, tym łatwiej i szybciej możesz w taki sposób zarobić nie małe pieniądze. I ja podobnie myślałam. Rzeczywistość jednak szybko weryfikuje ten obraz. W tym odcinku dzielę się tym, jak  realizacja zleceń opartych o WordPress wygląda w naszej firmie. Klika lat doświadczenia i dziesiątki Klientów pozwoliły nam wypracować takie standardy, które minimalizują zagrożenia związane z prowadzeniem biznesu online i możliwe problemy z płatnościami. Zapraszam.

página 1 de 2